hayatım hakkında bilgiler


 hayatım hakkında bilgi


read in english
"2021-10-2-12.13"
hoş geldin ^~^
benim adım rayan alhardan'dır 14 yaşındayım .. ancak bu şimdiki adım'dır değiştirmek istiyorum zaman'la tabii ki çünkü şimdi değiştirmem ..

çok arkadaş'a söyledim benim hayatım ile ilgili şeyler ancak her zaman kısatlıyorum .. çok kısatlıyorum ...

Çocukluğumdan beri insanlardan nefret ediyorum hayvanları çok seviyordum ancak şimdi'ye kadar seviyorum ..
ben küçük'ken tavuk et falan hiç yemiyorum ve bunun gibi bir şey diyordum "benim arkadaşlarım yemiyorum '' ancak ailem yemek yemesi için güç, kuvvet vb. şeyler kullanıyordu
bu aileden çok nefretim bazen benim kafam'da sebebsiz bağrıyorlar bazen ölürsen daha iyi diyorlar ancak şimdi ölürsen falan şeyler demiyorlar ..
bazen beni para köpeği ya da sokak köpeği çağrıyorlar beni çünkü onların bakımın'da köpekler en düşük yaratık'tır ..
ancak ben internet ile ilgili şeyler çok sevdim ve küçük'ten bu konuları seviyorum türkiye geldikten sonra 1 yıl falan internet'ten satın almak adında bir şey bildim ve bu konu'da çok girdim .. 
her şey dışardan daha ucuz her şey kalitesi daha iyi galiba aileme gösteryordum onlar bir şeyi satın almak isterken onlarla uyumlu olabilir ürünler gösteriyordum ancak her zaman kabul etmiyorlardı ancak annem beni hiç inanmıyor ama fb'te birisi ona bir şey söylediyse hemen inanıyor bu anne'den bıktım 
şimdi benim kalbim'de her şey yazacağım hiç bir şey bırakmicem ama daha sonra açıklicem annem ile ilgili şeyler babam ve ailem konuyu daha sonra devam edeceğim..
ancak devam'dan önce bir şey söylemek istiyorum ben 2'yıl önceden ağlamak istiyorum bebek gibi tüm gücümle bağırmak istiyorum ama ağlamam 'dıydı' bazen sol gözüm'den sebebsiz ağlıyorum ancak çok az ama ben şimdi bunu yazar'ken sessiz'ce çok ağlıyorum 
..
daha önce internet'te birisi anneme intetnet şeyler daha ucuz ve iyi oluyor olduğunu söylediģi için annem biraz internet'ten şeyler satın almak çok hoşlandı o yüzden internet'ten satın almak biraz kabul ediyordu ve zamanla kabul etti ancak onlar bir şey satın alcaklar zaman'da onları gösteriyordum nasıl bir ürün var ne kadar ucuz bir ürün ve kaliteli galiba çok şeyde kabul etmiyor ama bazen kabul ediyorlardı ..
onlar hiç bir şeyin satın alacaklar zamanın'da onları ne kadar daha iyi ve ucuz bir ürün var ve garantili ürün falan falan ..
ancak sonunda beni para kopeği çağırmakta başladılar ve onlardan ne kadar nefret ediyordum daha çok nefret ettim ..
onların bakımında para her şey'dır şimdiye kadar bunun gibi şeyler diyorlar "git bize para getir senin okulun bize ne yarar verir? "falan babam her zaman onun tam kalbinde "git çalış beni para getir banane ben bak her çocuklar çalışıyorlar onların ailesine para getiriyorlar niye ben senin için çalışacağım? git beni para getir s**t*r git sen ve senin okulunun " 
abim benle her zaman kötülük'ta kalıyor ve benden faydalanıyordu ve beni istediği gibi kendi menfaati için kullanıyordu ..
Yemek isteyen bir muhtaç görürse, ona yiyecek almaktansa oyuncağının içinden bir şey almayı tercih ederdi.O otobüste ve bir sandalyede oturuyorsa ve yanında duran yaşlı bir kadın onun için ayakta durmazdı. oturmayı ondan daha çok hak ettiğini düşünüyor 

Bazen hasta rolünü oynuyor ya da uyuyor gibi temsil yapıyor ve eve girdikten hemen sonra onun hakkında konuşmaya başlıyor ve sanki başarısından ve kahramanlığından bahsediyormuş gibi uymak temsili nasıl yaptı ve sık sık şöyle konuşuyor: "O kadın bana oturmak istiyorum diyormuş gibi ayakta duruyordu nabim ona vallahi kalkmıyorum ondan daha önce oturdum gibi konuşuyor ..
ben küçük'ken aileme anlamsız kelime veriyordum ve dışarda insanları hepsini yüzünü bakıyorum vs anlamsız kelimeler adı atıyordum onları..

Onun hakkında en sinir olduğum şey temizliğe hiç önem vermemesi ve temizliği hiç umursamaması ve bu bende rahatsızlık ve çeşitli problemlere yapiyor.Bu konuları konuşmamayı tercih ediyorum çünkü midem bulanıyor..
abimin bu mantığın ne olduğunu bilmiyorum ama en azından biliyorum ki genç bir adam görsem yerimi ona vermezdim ama genç bir kadın ya da acı çeken bir erkek olsaydı ya da bir kız olsaydı bile küçük yaşta veya 30 yaşını doldurmuş gibi görünen bir kimsede, hemen onun için kalkcağım  
Koltuk değneği olmadan yürüyemeyen bir kişi görürsem, hemen kalkıyorum ve onun yerine koşuyorum ve ondan, ister bana yaslanmasını, isterse de ona elimi vermesini, isterse de yardım etmesini ondan istiyorum . onu psikolojik olarak konuşarak bir sözün bir insana ne kadar yardımcı olabileceğini herkesten daha iyi biliyorum, Senden hiçbir şey istemeyen basit bir söz ya da kelime birinin yaşama sebebi olabilir Birine ışık tutmanı olabilir ben bunu hiç kimseden daha iyi biliyorum ..
ben bunu kendim iyi sırada çıkartmak için demiyorum ancak böyle bir kişiyim ..
daha önce 5. sınıfın başlangıçta hasta bir kedi buldum ve o kedi öldu onu çok özüldüm ve hayvan hastalıkları çok aradığım ve genel hastaları çok aradığım ve ilac etmeyi yolunu aradım ..
bu konuyu biraz daha sonra devam edeceğim çünkü bu konun arkası çok önemli bir şey vardır ve ondan önceyi bir kaç şey anlatmanı istiyorum ..

ben tüm insanlardan nefret ettim ve dünya bitirmeyi yolları çok aradığım ancak deepweb'te aradığım ve çok yol buldum ve özellikte sevdim yollar bunlardır ..
hack ile ilgili şeyler öğrenme ve arkada şeyler hepsini çıkartmak ve dünya bitirebilir bir savaş yapmak bunu en az 30 yıl çalışmak ihtiyacım var olduğunu bildim ancak gerçekten yapacaktım .. mesela 2 ülke arkanda arasında savaş yapmak
Bir de hoşuma giden bir yöntem daha buldum, denizi zehirleyen kimyasallar maddeler ve  denizleri zehirlemekten sonra zehirli yağmur olur ve insanları büyük şekilde azaltır ancak bu çok büyük bir proje olduğunu bildim için bunu vazgeçtim
Ama beni en çok çeken başka yollar da var, beni en çok çeken şey, dünyanın sıcak çekirdeğini eritmek ve denizi kurutmak için denizde bir kesi yapmaktı. 
bu yol en uygun gördüm ..
..
ancak yakın arkadaşlar buldum ve bu fikirleri bıraktım ama sonunda hepsini beni en kötü şekilerde bıraktılar birisini kaldı ve şimdiye kadar benim arkadaşım'dır ancak çok yakın değildir ama iyi bir kişidir
.. 
çok bulduğum arkadaşlardan özellikte birisi çok yakın dıydı hafta sonunlarında yemek yemeyi için onu hep davet ediyordum ve sınavları beraber çalışıyorduk ?? hayır bence o anlamadı şeyler onu anlatmak daha uygundur ..
Bana olan ilgisi sona erdikten sonra beni daha kötü şekillerde de terk etti..
ancak yeni bir ilgi daha bulur ve benden af dilemeye çalışır, ben de onu defalarca tamam dediğim, sonra eskisinden daha kötü bir şekilde beni tekrar terk eder ve bununla, benim onu affetmediğim bir şeyi yapana kadar onu affetmeye devam etmedim ve Kıyamet gününün gelişi kadar onu af edemiyorum ..
o şey en çok sevdiğim kişiye küfür etmek ve bu konu da daha sonra açıkliyeceğim ..
..
ben onu en az 5 kere af ettim ve her zaman beni en kötü şekil de bırakıyor onun babası da onu bunu yapmakta yardım ediyordu ve onun babası da onun gibi birisi'dir ..
daha önce onun ailesi hepsini öldürmek istiyordum, o benim fikrim gelince hemen çok kızılıyordum .. ancak hiç kimse beni ne yaparsa af ederim ama sevdiğim kişiye küfü etmek?..

ancak artık şimdi ki kişim hiç kimse beni ne yaparsa artık onu kolayca af ediyorum beni ne yaparsa onu af ediyorum ..

şu arkadaş sebebin de ben psikolojinin bir kısmını öğrendim
(not psikolojinin kelimesin de internet yardımı aldım hala onu yazmak zordur)
kısatlama gibi psikoloji'ye pk yazacağım..
pk öğretmek'ten sonra nasıl karşı taraftaki kişi düşünüyor ve yalan söyleyince , doğru söyleyince,gerçekten gülünce, ne söylemek istiyor ve onun hissetleri iyi anlamakta başladım bunun önceden ben insanları hiç anlamıyordum ..

ancak ben 5. Sınıf başında bu fikirler beni gelmekte başladı niye yaşıyorum? ölürsem daha iyi değil mi? en az her şey biter ve rahatla benim mezarda kalacağım beni mezar olduysa halinde .. bu fikirler beni çok geliyordu sonunda intihar etmek yolları çok aradığım ve farklı yollar buldum ve 2 yol şeçtim ondan sonra onlardan birisi şeçtim o yollar 
1. elma tohumların'da siyaned ya da (siyanür intenet'ten buldum bu adını) ve o yol elma içerisinde tohumları bir su bardakta toplamak ve ondan sonra onların üstüne su koymak ve biraz beklemek ..
bu yol çalışmanın yolu bu'dur ..

Elma tohumlarının içinde belli bir oranda siyanür zehri olduğu gerçeğinden yola çıkarak, zehri analiz edip üzerine su koyarak çekirdeklerinden çıkarırsanız ve analiz ederseniz ölüm kesin olacaktır çünkü en çok tehlikli zehirlerden birini içtim. ben bu şekilde intihar ettim biraz tohum topladım ve onların sayısı 20 falan çıkar onların üstüne su ekledim ve 1 saat bıraktım onu ve tohumları çıkartım ve suya içtim ancak çok az tohum ekldiğim için biraz hasta olduğum kadar ..
2. yol eczane'den alabilirim şeyler ve bulduğum şeyler bunlardır ..

Çok fazla anti-konvülzan içmek ve beni nasıl öldüreceğini bilmiyorum, çok miktarda uyku ilacı içtmek ve sonra tekrar kalkmadan sessizce uyucaktım ve 2 kütü miktarda Panadol hapı içmek reçetesiz satılır ve herhangi bir miktarda satın alınır ..

ancak elma tohumları yolunu seçtim ve suya içmekten sonra benim fikrime bunlar geldi ( ölmek istemiyorum , ampulans'ta mı arayım?, artık sessizce beklersem her şey biter) 
falan şeyler gelir ..
ancak ben 5. sınıfta 2. dönem'de benim sınıfta bir kıza sevdim ve hala onu seviyorum ..
artık onun sebebinde yaşıyorum ..
beşinci sınıfta ben onu sevdim ve 6. sınıf ikinci döneme kadar onu hiç bir şey yapmamaktan onu seviyordum ..
ben daha önceden galiba 80% rüyalarımdan hepsi siyahtır uyuyorum kalkıyorum hiç bir şey olmadı gibi ve kalan 20% hepsini internete onların anlamı araştırıyordum ve hep anlamlar bunun gibi şeyler okuyorum ..
(Rüyanın sahibi büyük bir stresten yaşıyor, şiddetli depresyondan muzdarip ve benim inanamadığım şey istediğimi şey alacağım ve o(o sevdim kız) rüyalarında çıkıyordu hata daha önce bir rüya gördüm yakın zaman'dan gördüm onu ve o rüyadan sonra artık rüya anlamlarını araştırmak bıraktım anlamını ben sevdiğim kızdan evliceğim ve onu hiç inanmadım nasıl olacak? ve şu rüya görmekten bir gün önce o kız her şey bildi bu 8. sınıf başlarında oldu.

6. sınıf yarısında ona iyi bir hayat oluşturmak istediğim mesela Üniversitede desteğe ihtiyacı olursa, üzülmesin diye bir yakını hastalanırsa, tedavisini perde arkasından halletmek, hayatındaki her konuda ona yardım olmak ve ondan evlenmek.
Bu hayatımdaki umutum, Benim bakımında bu hayattaki her şey sadece acı verici ve sinirlici, bu yüzden önceden yaşamak için bir sebep göremedim, Her şey çok zor ve acı vericiydi ve güzel ya da yaşamaya değer hiçbir sebep onu sevdim bile yoktu,Şimdiye kadar her şeyin acı verici olduğunu görüyorum, ama direnmek istiyorum, onun için ve beni yardım edenleri için ve benim umut içinde direnmek istiyorum
Şimdiye kadar her şeyin acı verici olduğunu görüyorum, ama yaşma sebebim buldum, Sadece onu mutlu etmeyi umarak yaşamak istiyorum. İleride beni kabul edeceğini sanmıyorum ama sen beni kabul etmesen de ben yine de direnmek istiyorum.Yalnız yaşamak istiyorum. Ama hala de direnmek istiyorum beni kabul etmediy'se bile yalnız yaşamak istiyorum. Gelecekte ona yardım edebileceğim umuduyla yaşamaya devam edeceğim. gelecekte ne olacağını kim bilebilir? belki gelecekte beni kabul eder ve beni kabul etmediy'se bile çalışmak devam edersem gelecekte onu yardımcı olabilirim bu umutuyla yaşacağım.

o yüzden ben çalışma yolları araştırdım ve programlama şeyleri seçim ilkte app delevoper olmak istiyordum ancak Hasan alhalaby  adında birisi beni ne kadar büyük bir yardımcı oldu? 
O Ürdünlü ve bana yaptığı şeyi Allah'a yemin ederim ki onu unutmayacağım ve ne olursa olsun ona her zaman minnettar olacağım 
ben en kötü haldeydim ve onla konuştum beni onun hesabında "khomasi" adınıda bir kursa ekledi beni ve bu kurs arapça dilinde'dir ..
reskin adında bir şeyin öğretim kurs dıydı ..
şu kursta ben (Zihinsel olarak daha çok olgunlaştım çünkü kendini pekiştiren birçok ders var ve burada ben bir insan olarak değerli olduğumu hissetmeye başladım,Bir değerim olduğunu ve hala daha fazla direnmek istediğimi hissettim, SEO'yu ve sayısız, çok, çok şeyi ondan öğrendim.)
Bu kursu tamamladıktan sonra gerçek hayata ve nasıl çalıştığına dair bir bakış açısı edindim ve sonrasında yoğun bir şekilde düşünmekten neler yaptığımı bu bölümde özetleyeceğim.
Arkalarındaki arka planı, evin arka planını gördüm ve hayalimdeki ev gibi.Bağımsız yaşama arzum oldu Bana şimdiye kadar eşlik eden bir düğüm bile var, o da ev eşyalarımın yerleşimi.. Alışveriş platformlarında hesap oluşturdum ve eve herşeyi ekledim. En ufak ayrıntıyı bırakmadım. Sevdiğim kıza hediye edeceğimi düşündüğüm hediyeler için koca bir bölüm ekledim. Eve 400'den fazla eşya ekledim, aklınıza gelebilecek her şeyi ve daha fazlasını ekledim mesela, gelecek misafirler için ekstra kıyafet ekledim, ve ekstra malzemeler eklediğim, bu aklınıza gelir mi?  Peki o zaman, Eşyaları uyguladığıma ve çalışmak için özel bir oda tahsis ettiğime ve buna mümkün olan en küçük detayları eklediğime inanabiliyor musunuz? aklına gelir mi?  Öyle olduğunu zannetmiyorum

ben bu kurs'tan sonra sevdiğim kıza iyi bir hayat oluşturmak istediğim için program yolu seçtim çünkü daha önce hoşlandım bir şeydır ..
ilk'te daha önce söylediğim gibi app delevoper olmak istiyordum ancak web delevoper oldum çünkü app developer iyi bir bilgisayar istiyor ve bende eski bir telefonum kadar vardır
zaman'la sevdiğim kıza daha çok ve daha çok sevdim ..

ondan sonra hayvanlar hastalıklarında çok araştırdım ve biraz biliyorum diyebilirim ..
o günden sonra sokaklarda hasta kedileri aramakta başladım ve özellikte küçük kedileri arıyordum çünkü galiba göz hastalıkta geliyor ya da onla grip gibi bir hasta oluyor yüzden çok küçük kedi ölüyor ben onları ilac etmekte başladım ancak daha önce 5. sınıftaydım çok çok yağmurlu bir günde ailem'den çok kızıldım onların aklına ve düşunme şekli bıktım o günde ne oldu niye çok kızıldım sebebi ünüttüm ama esenler'e kadar ayakta gittim bilmiyordum ben nereye gidiyordum ve o ilk kere esenlere gidiyordum ..
zamanla esenlerde daha çok gezmekte başladım orda özel bir yer çok sevdim oldu orda çok ağaç var ve hiç kimse yoktur ve çok güzel bir yere görünyor için oraya gitmekte başladım orda hasta küçük kedi buldum onun annesi çok küçük ve birisi bana onlar 3 kedidiydi ancak 2 öldü söyledi ..
onlardan çok çok kızıldım niye acil hatta aramıyorlar ? niye hasta hayvan hatta aramıyor? o yuzden uzak yerlere gitmekte başladım ve hasta kedileri arıyordum ancak zaman boşa gitmemek için kulaklık tıkıyordum ve eğitici sesler açıyordum mesela japonya ya da ingilizce ya da türkçe eğitici sesler açıyordum ..
ingilizce özellikte internet'te tanıdım bir arkadaş beni çok yardım etti ..
Örneğin, bir cümleyi öğrenebilmek için hedef dilde 3 kez tekrarlıyor ve bir kez ana dilimde söylüyor.
ben her kelime anlamı tahlil ediyordum ve kelimelerinde oynuyorum böyle daha iyi öğrendim ..
ancak biliyormusun niye daha önce çok önemli dedim?
zamanla bir kediye arıyordum ve o kedi küçük ve hasta o kedi başkası elifnur'a gördüm ..

elifnur sancar

sevdiğim kızın adı'dır
ben o zaman'da kendim projeyi başlamıştım daha sonra açıklıyacağım ..
onu gördükten sonra oda beni gördü onla onun küçük kardeşi ve onun babası vardı kömür açmışlar ..
ben hiç inanmadım ne görüyorum ben burada çünkü hasta bir kedi vardı sonunda elifnur'a mı gördüm??? hemen başka bir yere gittim çünkü o zaman'da ben elifnur'a en az 9 ay önceki hiç görmedim covid-19 sebebinde ..
o günde gece hiç uymadım ve saat 3 sabah falan tekrar oraya gittim ve elifnur oturmuş yeriden şimdiye kadar her gün aynı yerinde oturuyorum bazen oraya not defterim alıyorum ve derslere çalışıyorum ya da ödev yazıyorum .. bu gün {12-october-2021} annem çocuklara arapça öğrenmek özel ders veriyor online bir şekil ve o ders verirken çok yüksek sesste konuşuyor ve abim'in laptop'u kullanıyor ancak ben ve abim aynı odadayız için o ders verirken ben başka yere çıkıyorum ve bu gün onun ders başlamaktan önce ben din ödevi yazmakta başlicektim ama o girdikten sonra saat 7 akşam'dıydı onu söyledim ben dışarı gidiyorum ödev yazacağım , gittim sonunda saat 8.10 falan bitirdim ve geri evime gidiyordum .. ben daha önce konuştuğum yer var ya? şu elifnur oturmuş yerinde orda yazıyorudum ve evime çok çok yakın 3 ya da 4 dk uzak .. o yere gittim ödevime bitirdim eve girmekten sonra babam 1 saat kafam'da küfür ediyordu ve bunun gibi şeyler dedi "senin eşyaların hepsi ver(telefon,kulaklık,ve kartların) - her perşembe balık getireceğiz (not bende balık kokusundan kötü hasasiyetim var, 18 geçmediğim ama kendim velim olmak istiyorum 18'e geçmekten sonra hakları istiyorum böylece ailem'le yaşmakta zorumlulu olmiceğim benin rüyalarımdan kendim yaşmak birisi o hakkı almak istiyorum ama para kazanmaktan sonra gideceğim .. az önce konuşuyordum konuyu devam edeceğim daha öncede derslere indiriyorum galiba matematik ya da türkçe dersine ve elifnur oturduğu yerinde oturuyorum çalışıyorum ..
gerçekten emin değilim orda oturuyordu ama 80% oturuyorum yerde 20% o yerin solunda ya da sağında ancak saat 4 sabah'a kadar orda oturuyordum ve ondan sonra şu kediye aradım ve onu baktım onun sağ gözünde bir problem var onu bırakırsam yüzler gördüm kediler gibi onun gözüne kaybedebilirdi ve kedi onun gözüne kaybederken hiç bir şey görmuyor ve onun gözünu dışardan  
gözlerinde mavi bir şey çıkıyor
Bazıları gözlerini mavi sanıyor
ancak şu kedi şimdi en iyi halinde'dir ..
oraya gitmekten elifnur ile ilgili çok şey bildim ..
ben daha önce konuştum kurs var ya? 
onu bitirmekten sonra 1 hafta sonra google'den Dijital Pazarlama Temelleri Kursu başladım ve dersler suresi toplam 40 saat'tır
onu 3 gün içinde bitirdim ve ilk iki günde hiç uymadım o zaman'da mal gibi çalışıyordum ve kendim sağlığı hiç önem vermiyordum .. bazen 3 ya da 4 gün hiç uymuyorum gibi yemek yemiyordum kahve çok çok içiyorum
onu bitirmekten sonra freelancer gibi biraz çalıştım ondan sonra html dili öğrendim ..
şu kurs bitirmekten sonra bir sertifika aldım pdf ve bir link'te pdf dosyayı daha sonra söyliceğim nasıl kaybettim ..
galiba tekrar kurs'tan indirebilirim 
ancak sertifika doğrulama linki bu'dır ..

burada tık
link olmadiyse bunu kullanabilirsin 
burada tık
ancak ingilizce ya da türkçe'de çıkmıyacak arapça'da çıkacak çünkü arapça'da kursa girdim ve bitirdim ancak girmikten sonra google'den page translater kullan ve size kod eklemek için yer verecektir o yerde 
"EMR 3QA KQ2" 
ancak bu kursu bitirmekten sonra çok mutlu oldum ama bu mutluluğu paylaşacak birini bulamadım, Okulumda bu ana kadar bana çok yardımcı olan bir öğretmenin vardır onun adı Kenan onla paylaştım benim için çok mutlu oldu ve benim hayatım'da elifnur'dan sonra en büyük yardımcı söyleyebilirim
o hocayı ne kadar seviyorum? 
7.sınıf'ta artık kendim projeyi başladım ve bu projoyi ilk hedefi zaman'la elifnur'a yardım etmek ikinci hedef kendime para kazanmak ve kendime yaşmak için rüyayı çok büyük yardımcı olur..
az önce konuştum sertifika varya? o beni çok yardım etti freelancer gibi 3 ay çalıştım sitem masrafları için ve kalan para'da yeni bir kulaklık aldım öncekini ilk günün'de sokakta geziyordum bir ağaçta tuttu onu ve bir araba altına düştü zorla tekrar çıkartım ama Düğmelerin hepsi gitti ve kayışların hepsi yırtıldı freelancer ile ilgili biraz daha sonra devam edeceğim
kayışları her bir kaç hafta kalay'da tekrar yapıyordum ancak sonunda bozuldu ve freelancer işimden kalan para kış için seviyorum tasarım'dan bir ceket aldım çok cepli onu bu şekilde kullanıyorum rengi siyah iç ceplerde telefon + 3 kalem + not defter + nakit para varsa telefonla atıyorum - dışardan iki üst cep birisi kartları ekliyorum ve ikincisi anahtar atıyorum ve normal yerde 2 cep var onlarda elim koyuyorum aldım ve yeni kulaklık aldığım şimdiye kadar kullanıyorum ancak onu almaktan sonra bir kaç gün annem onu taraflardan bozdu ve 'ben onu senin kafanda çekiyorum sen arkaya gittin kullaklığı elimde kaldı ve bozuldu banane? sen bozdun ben değilim.. o günden sonra benim bütün önemli şeyler benle bırakıyorum ancak okulda yasak olduğu için telefonum ve kulaklığım evde saklıyorum mesela peçete kutusu içinde gibi

ben bu proje başlamaktan önce biraz araştırdım ve türk program dilleri eğitici siteler az gördüm için hemen birisi başladım ..
bu projeden sonra başka programa dilleri için kurslar yapacağım ondan sonra vikipedia gibi bir site yapacağım ancak yabancı site değilde türk bir site gibi ..
bunu çok açıklimicem çunku hala son karar vermedim ..
ancak ben benim hayatım bu kadar değiştirildi sebebi elifnur sebebinde , 
ben onu ne kadar seviyorum? 
onu için her şey yapmak istiyorum için büyük bir şeyi'yse küçüki'yse
onun mutluluğu sınıfta görüyorum zaman'da ne kadar mutlu oluyorum ? 
onu gülmeyi ne kadar seviyorum?
bazen her şeyden bıkıyorum ve esenler'e gidiyorum ordaki bahçelerinde oturuyorum (önceden)
şimdi benim fikrime hemen elifnur geliyor ve boşa gülüyorum ..
sonunda elifnur'dan izin almadan onu fotoğraf çektim ..
daha önce 6. sınıf'ta görsel sanatları dersinde ders hocası herkes'ten bir şey çizmeyi istedi ve sonunda bir kaç resim sınıfın arkasında koydu ve elifnur'un resmi sonraki günde telefonum getirdim ve onu 50'tan daha fazla fotoğraf çektim o fotoğraflar şimdiye kadar bende'dir ve onları çok kopy var bende sayılmaz sayında ..
ancak elifnur'un çektiğim fotoğrafları birisi biraz değiştirdim onun arkasın'da resim ekledim ve çok yazıt ekledim onlardan (k-html.com - ens sukidaaaaa "elifnur seni seviyooorum anlamında gelir" - elifnur)  ve benim keyboarda ekledim
onu yapmaktan sonra hiç sıkılmıyordum ve bazen 24 satten daha fazla hiç uymadan çalışıyorum çünkü keyboard bakıyordum ve o benim fikrime hemen gelirken her şey ünütyorum ve çalışıyorum ve ben onda düşünurken kadar mutlu olurum 
ancak şimdi en fazla 5 veya 6 saatte bir 30 dakika uyuyorum ve bunu genellikle ardışık günler için yapıyorum ve gecelik maksimum uyku en fazla 6 saati geçmiyor.
onun sebebinde ben çok değiştirildim ve son kere intihar etmekte düşündüğüm zaman'da 1 ya da 2 yıl önce onun sebebin'de yaşmak için sebep buldum ve o sebep elifnur'dur ..
7. sınıf başında şimdiye kadar bütün kötü alışkanlıklarım bıraktım cola günde 4 kutu en az içiyordum kendim sağlığı hiç önem vermiyordum sapık video izlemek vb. şeylerden hepsini Bütün bunlar için tövbe etim hic tekrar edemem .. her gün intihar fikieri beni bin kele geliyordu ancak o benim fikrim'e hemen geliyor bütün kötû fikirler gidiyor ..
şimdi bu fikirler hiç beni gelmiyor onun sebebin'de tabii ..

ben bunu yazıyorum zaman da 2 gün önceki benle bu oldu ..

normal'de gibi okula gittim ancak bir şekilde herkes ben elifnur'a fotoğraf çektiğim olduğu bildi ve 3 şeye çok üzüldüm bunun sebebinde ..
1. elifnur'a çok sıkıcı durum'da koyduğum için çok pişman oldum .
2. sınıf'ta çok yakın arkadaş kaybettiğim onları bazısı çıkışta hep küfür ediyorlar beni ancak ben önem vermiyorum ama önların aklına zarar veriyorlar bu şekilde için onların durması rica ederim ancak benim için değil'de onlar kendisi'ne icin çok yakın arkadaş kaybettiğim ve özellikle birinden ve güvenine ihanet ettiğim için ben ondan çok üzür diledim ancak kabul etmedi :)
Bu daha önnceydi, şimdi beni tekrar kabul etii ve olduğu şey çok garip bir kaç gün önce benden üzürdiledi ve tekrar arkadaş olduk, niye bir gecede bu kadar şey değiştirdi ben kendim bile anlamadım ancak beni af etti olduğu kadar bildim bir daha tekrar onun güvenine ihanet etmem :)
3. daha önceden türk vatandışlık çok almak istiyordum ancak 18 geçmekten sonra kadar alabilirim olduğu için 18'e kadar beklicektim ancak vatandışlık almak kurallarında "Türkiye içinde herhangi bir kötü davranışı yoktur ve sabıka kaydı tamamen temizdir." ancak birisini fotoğraf çekmek yasakmış için galiba vatandışlık almak umutu şimdi unutcam ..

gerçekten ben onu fotoğraf çekmeği normal görüyordum çünkü onu seviyorum olduğu için onun yüzüne 10 ya da 50 yıl sonrasında unutmak istemediğim için çektim sonunda benim keyboard'ta ekledim ..

ben onun babasıyla konuşacaktım ve ondan üzür dilecektim ancak hoca HIÇ kabul etmedi biraz daha sonra benim aklımda onu teşekkur ettim çünkü onu söylersem elifnur'a kapatabilir veya üzerine baskı uygulayabilir ve özgürlüğünü azaltabilir.

internet'ten beni çok yardım ettiği kişi vardır ancak onları hepsini günlerde birisinde yardım etmek istiyorum .. intenet'te arkadaşlar kadar değil gerçek hayatı'mda kişilerde mesela elifnur,kenan hoca,ve başkalar ..
ve kaybetiğim arkadaşlardan birisi yardım etmek istiyorum ancak yıllar sonrada ondan tekrar üzürdiliceğim ..

o türk birisi'dır ama türkiyeden çıkmak istiyor ona zaman'la bunda yardımcı olmak isterim ^~^

bazen benim sitelerde ens kelime'si bulabilirsin o elifnur'un kısatlama gibi yazdım 

(NOT programlama'da çok anlamıyorsan anlamayabilirsin bunu
site kodları çıkartırsan css'te elifnur adında çok kod bulursun bütün derslerde kullanılıyor kod mesela A etiketin'de hep elifnur class ekliyorum çünkü daha önceden hazırlandı tasarım'dır)
Eklemek için uygun bir yer bulamadığım bir şeyi eklemek istiyorum.. 
atipik depresyon  var bende ve konuştuğum tüm doktorlar bana gerçek arkadaşlar bulmamı tavsiye etti ve ben de yaptım ama o zaman bulduğum herkes beni terk etti. .. Yoğun psikolojik tedaviye ihtiyacım olduğunu ve semptomlarım daha da artıp daha da kötüleşebileceğini, aşırı yorgunluk ve ağırlık çektiğimi, şekerde tehlikeli düşüşler yaşadığımı, bazen 10'a düştüğünü oluyor ve bir kele 540'a yükseldi. ve tansiyon da çok düşüyor ve bazen biraz yükseliyor, örneğin 200'den 160'a kadar. Bir bakıma, sayılar doğru değil çünkü ne kadar olduklarını unuttum ama 60'yi ve 40'kı aralarında çok düşer , ben Bir süredir uyumadım olursa tansiyon yüksek oluyor ve diğer birçok rahatsız edici semptom oluyor, 
kalp, kan, idrar, pankreas ve diğerleri gibi olası tüm testleri hepsini yaptım her şeyin normal çıktı ancak yüksek olduğunu gösteren EKG testi dışında tamamen sağlıklı olduğumu gösteriyor. Kolların ve ayakların tansiyonu yüksek çıktı, ancak herhangi bir sebep olmadan ondan sonra atipik depresyon olduğunu öğrendim, o zaman doktorlara dikkat etmedim ve böyle düşündüm kendime ilac edersem bu dünyayı güzel görür müydüm ve insanların harika yaratıklar olduğunu görür müydüm?  Bu düşünceler aklıma geldikten sonra zerre kadar ilgilenmedim ama kendime bakmaya başladıktan sonra mutluluğumu elifnur'la bağladım ve sadece bunun için çalışmaya başladım,
Böylece başarılı olduğumda psikoterapiyi tamamlamış olacağım. önceki düşünceme gelince, düşüncemi pek değiştirebileceğimi sanmıyorum ama en azından ne olursa olsun onu sevmekten vazgeçmeyeceğimi biliyorum.. konuştum dokturlarında ikisini bana hücre yıkımı veya beyin hücresi hasarı denen bir durumda olduğum ve bu aşamadan sonra hayatımın büyük bir aşamasını geçirdiğimi ve onu geçtiğimi ve durmanın imkansız olduğunu söyleyen iki doktor olduğunu söyledi Tedaviden sonra veya öncesinde onu sevmekte hiç vageçemesin senin halinde onu vazgeçemesin şu 2 doktor beni böyle dediler benim durumumda bunu tedavi olmam için cesaretlendirmek için mi söylediler mi yoksa gerçekten doğruyu mu söyledi bilmiyorum ama ne olursa olsun elifnur'u sevmekte durmayacağımı olduğunu biliyorum.
Bunun bir süre olduğunu ve zaten düzeltmiş olabileceğim galiba.
bütün konuştuğum doktorlar internette tanıdım
daha önce dedim ya ben elifnur'a fotoğraf çektiğim olduktan sonra sınıf hocası benden şu fotoğrafları sil dedi ve müdür yardımcısı yolladı beni .. fotoğraflar hepsi sd karta'dıydı o sd kartta sitem ile ilgili çok ilgili vardı 3 site tasarımı sonraki kursları için bu sitenin aynı tasarım ama yazıtlar ve bazı başka şeyler farklı kaldı, 3 ay işini içinde vardıydı 400 muzik dosya falan vardıydı ve başka çok önemli benim bakımında şey vardıydı hepsi gitti :) hoca sd kartı benden aldı ve mudür yardımcı yoktu için hiç bir şey olmadı ben 1 hafta çok korktum belki okuldan atılcam? belki sınıfım değiştircek? bu fikirlerden öldüm :) ancak beni mudür yardımcısı'yı yolladı için biraz mutlu kaldım çunku o beni tanıyor ve beni mudüra yolları'ysa 99% atılacaktım..
bilmiyorum bunu burada yazıyim mi yoksa yazmaliyim ama yazcağım bir kaç gün önceki özellikte (07-october-2021) okulun çıkışı'nda elifnur onun ceketi unuttu ancam gerçeke istiyorsan son ders böyünca "inşallah elifnur onun ceketi unutcak" aklımda dua ediyordum sonun'da gerçekten unnutu hemen onu aldım geri ona verdim onun kafası üstünde koyduğum gittim o günde 2 gün bile hiç uymadım sd karta kaybetiğim şeyleri yeniden yapıyorum için şimdi cok cok az süreler uyuyorum .. o günde okuldan sonra uycaktim ama bu olaydan sonra hiç uymadım ve şimdiye kadar o gün aklıma gelince gülüyorum :)
daha önce dedim ya online alışveriş platform'da istiyorum eve için ve kendim için eşyalar var ya? orda elifnur kullandığı ceket aynısı eklediğim kullandığı çantayı aynısı ekledim kullandığı kazak birisi eklediğim ,,,,,, çok farklı şeyler eklemiştim mesela bitcoin malzemeler :) anime duvar kağıdı anime duvar saatı vb.
Umarım bu kurs başarılı olur ve bir sonraki site için vergi fiyatını ve bu site için vergileri güvence altına alabilirim.Bundan kabul edilebilir bir kazanç elde etmek istiyorum ama zor olduğunu düşündüm, bu yüzden daha sonra başka kurslar oluşturacağım. böylece aslında ona zamanla yardımcı olabilirim ve hayallerimden birini gerçekleştirebilir ve kendi başıma yaşa'ya edebilirim.
daha önce bunun gibi siteler kurdum kendim yaptığım bütün şeyler mesela 'Makaleler yazmak, web siteleri oluşturmak, şablonları dili çevirmek vb.' siteler hazır şabonlara değiştiriyordum ve makaleler SEO uyumlu yazıyordum, freelancer mikro hizmet sitelerinde yaptığım her şeyi ve internetle ilgili her şeyi ekliyordum ,kullandığım siteler fıverr ve upwork ve khamsat upwork hiç satmadım ve fıverr normal kullanım diyebilirim ve KHAMSAT Yönetim ciddi kötü muamele ile ilgili birçok can sıkıcı problemim vardı.Örneğin ilk sorun, makale yazmak için defalarca birkaç hizmet talep eden bir alıcı bulduktan sonra, ancak site üzerinden konuşma çok kötüydü ve WhatsApp üzerinden arama yaptık, bu yüzden kendi kendime satın almakla suçlandım ve hesap yasaklandı. yönetimle iki aylık denemeler sonucunda, hesabımın iyi bir dereceye yükseltildiğini bilerek en azından kazandığımı geri alabildim,Başka bir hesapta aynı alıcı benden iki web sitesi oluşturup onlarla makale yazmam için 20 farklı hizmet istedi: Adsense işleme, SEO hazırlama , web tasarımı ve makale yazmak vb. Ancak 6 hizmet için satın aldıktan sonra hesabı durdurmamak için hemen 20 hizmet satın almadı, hesapım yasaklandı ve yönetimle yapılan muamele genellikle kötü ve nadiren iyi destkey alıyıyordum ,Destek servisinden anlayabileceğim tek birisi vardı. sonunda bütün fıaylar tekrar onu gönderdim onun paypal hesabına ve o beni sanal kart oluşturdu ve içinde bütün fıyatlar bile daha fazla koydu ve beni gönderdi.. parada trendyol cüzdanı bıraz yükledim bir ceket ve kulaklık aldım ve kalan bütün bu siteyi ödedim.. o müşteri ile şimdiye kadar bazen konuşuyorum
Bu kısmında ne kadar elifnur'a seviyorum olduğu açıklamayı denicem harflerde ve kelimelerde anlatmam ama bi denicem onun sebebi'nde intihar fikirleri en az 500 kere bıraktım 1 yıldan daha fazla her gün intihar etmekte birden fazla kere düşünüyorum ve o benim aklıma gelince hep bu fikirleri atiyordum o yoksa galiba ben intihar edecektim .. onun için Kelimenin tam anlamıyla her şeyi yaparım onun sebebinde ben şimdi burdayım ve onun sebebinde bu site ve sonraki siteler kuracam ve bütün yapıyorum şeyler onun için kadar, onun sebebinde bir insan olarak değerli olduğumu hissetmeye başladım. onun gülüşünü görmek beni diplerden gidebileceğim en yüksek yerlere çekiyor Gelecekte beni kabul etmese bile tekrar tekrar deneyeceğim ve onu uzaktan da olsa mutlu edeceğimden emin olacağım. Bilmiyorum ama onun hakkında çok az konuşulduğunu görüyorum, o yüzden devam etmeyeceğim ama sanırım ona olan aşkımın derecesini açıkladım.
bu projeler kurmanı ilk sebep elifnur'dur ve ikinci tek başıma yaşamanın vergilerini alabilmesi için
buraya kadar benim hayatım'dır ..
buraya okuduğun için teşekkur ederim 💙..

benim ile ilgili bir kaç önemli olabilir şey ..
1. biraz daha önce önemli yazdım ya? önemsiz yazacaktım ..
2. OTAKU'YUM (OTAKU DESUU)
3. ingilizce öğrenmek birinci sebebim programa için ve yabancı arkadaşlarla konuşmak ancak ben selim dilli konuşamıyorum mesela 
ben bilmiyorum "i don't know yazmıyorum i dunno yazarım" 
yani cümleleri kısatlıyorum icin selim dili konuşmıyorum dedim
4. japonya öğrendim sebebi anime alt çevirme'siz izlemek için öğrendim😂
5. türkçem hala kötü'dür ve bütün tanıyorum diller iyi konuşmuyorum
6.elifnur'a ç(o^99)k seviyorum
7. 4 dil tanıyorum "ingilizce japonya arapça ve türkçe
Bir süre sonra zaza ekleyebilirim ve bunun nedeni, elifnur'un zazayı biraz anlayabildiğini bilidim için, bu yüzden biraz zaza çalışacağım ki biraz da anlayabileyim. kadar çok değil
8. benim fikrime göre ben elifnur'a zamanla evlenmek istiyorum o beni kabul etmediyse tekrar denicem sonunda en az onu yardımcı kalmak istiyorum o üzgün olmasını istemiyorum bu fikirlerin'de bu site kuruldu
9. kahve en çok sevdiğim içecektir özellikte TAFT kahveyi seviyorum
10. benim hayalim ve istiyorum ve çalışıyorum için şey elıfnur'dur
benim aklıma başka bir şey gelmiyor bir sorun varsa beni yukardan yardım kelimesin'den e-posta'yı mesaj gönderebilirsin
iyi günler dilerim
buraya kadar okuduğun için teşekkur ederim💙
     kaneki kudo